Kącik logopedyczny

Godzina dostępności

Czwartek 13.00-14.00

PRZESIEWOWE BADANIA MOWY

We wrześniu i październiku 2024r. przeprowadzone zostaną w przedszkolu przesiewowe badania mowy u wszystkich dzieci.

W badaniu sprawdzane są:

• stan rozwoju mowy dziecka
  • sposób oddychania
  • sposób połykania
  •  budowa aparatu mowy
  • sprawność narządów mowy
  •  poprawność artykulacyjna mowy
  • rozumienie mowy
  • zasób słownictwa czynnego

Po zakończeniu diagnoz rodzice otrzymają informację o wyniku badania oraz zostaną zaproszeni na indywidualne konsultacje.

Marta Piotrowska - logopeda

Czy moje dziecko ma kłopoty ze słuchem?

Dziecko uczy się mówić poprzez naśladowanie słyszanych w otoczeniu dźwięków oraz kontrolę nad własnym głosem.

Nauka mowy jest najintensywniejsza w ciągu pierwszych 18 miesięcy życia, a pierwsze 2-3 lata życia są okresem krytycznym dla jej rozwoju.

Badanie słuchu jest więc bardzo istotne, gdy rozwój mowy oraz funkcjonowanie dziecka budzą niepokój.

Zachęcam Rodziców do uważnego obserwowania reakcji słuchowych dziecka oraz do samodzielnego wykonania testu, który pozwoli wykryć nieprawidłowości już na wczesnym etapie życia.

test /fileget/sprawdz-to-z-dzieckiem.pdf

Marta Piotrowska - logopeda